Znani o Kandydacie


Anna Streżyńska, była Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Prawnik, publicysta, społecznik i autorytet… Był moim doradcą społecznym w UKE. Pryncypialny, solidny i cierpliwy, gdy dostrzegł, że regulator zaczyna mieć wpływ na prawo nowych technologii szerzej niż tylko prawo telekomunikacyjne i medialne. Na pierwszej linii frontu w sprawie ACTA


Roman Kurkiewicz, dziennikarz, publicysta

Niektórzy nazywają go ojcem chrzestnym protestów przeciwko ACTA. Bardzo precyzyjnie rozpracowywał tą umowę, punktując, gdzie są zagrożenia. Od kilkunastu lat buduje sobie pozycję analityka i testuje system na różne strony: gdzie jest jawny, gdzie jest transparentny. Marzyłbym o politykach tego formatu.

"Dwie prawdy" 15-09-2015 (http://www.tvn24.pl/dwie-prawdy,101,m/dwie-prawdy-o-przemowieniu-prezyde..., 14 minuta, 43 sekunda programu)


Paweł Wimmer, publicysta informatyczny i ekonomiczny

Tym razem rezygnuję z głosowania na partie i wspieram Piotra Waglowskiego do Senatu.


Ewa Siedlecka, dziennikarka

Waglowski [...] od lat do jawności finansów, w tym kampanijnych, wzywał wszystkie partie i instytucje publiczne. Jest ojcem chrzestnym wielu organizacji pozarządowych oraz inicjatyw na rzecz jawności życia publicznego. To on rozpoczął w 2009 roku walkę o udostępnienie przez polski rząd informacji o negocjowanej pomiędzy Unią Europejską a USA, Kanadą i Japonią umowie ACTA. Uczestniczył też w publicznych debatach i protestach przeciw ACTA.


Mariusz Zielke, dziennikarz i pisarz

Od kilkunastu lat obserwuję, jak Piotr konsekwentnie, z uporem i pasją robi dobrą robotę w publicznym interesie. Jest niezależny, uczciwy, obiektywny. Sam sobie zapracował na pozycję, którą osiągnął. To kandydat, którego z czystym sumieniem mogę polecić!


Koło warszawskie Partii Zieloni

Cenimy doświadczenie i kompetencje Piotra Waglowskiego jako niezależnego eksperta w zakresie praw cyfrowych i cyfrowej administracji. Jego dotychczasowe starania o jakość legislacji i otwarcie dostępu do informacji publicznej gwarantują, że jako senator będzie dbał o podniesienie poziomu i transparentności polskiego prawa.